Trening Umiejętności Społecznych i komunikacji

Nasze centrum poszerzając swoją ofertę, proponuje zajęcia rozwijające i udoskonalające umiejętności szkolne dla dzieci w różnym wieku od przedszkolaków po dzieci z VIII klasy szkoły podstawowej.

Zajęcia odbywają się 4 razy w miesiącu po godzinie, w kilku osobowych grupach, a prowadzone są przez psychologów i pedagogów z naszego centrum. Dzieci mogą zdobywać oraz rozwijać różne przydatne umiejętności poprzez szereg ćwiczeń pobudzających kreatywność i wyobraźnię oraz angażujących procesy poznawcze.

Podczas zajęć realizowane są różnorodne tematy – „Poznajmy się” czy „Rozpoznajemy swoje uczucia”. Poprzez te zajęcia dzieci uczą się rozpoznawać i nazywać cudze stany emocjonalne, a także wyrażać emocje w sposób adekwatny. Uświadamiają sobie jak ważne jest liczenie się z potrzebami i uczuciami nie tylko swoimi, ale też z osobami z najbliższego otoczenia.

Dzieci wcielają się przy tym w różne postaci z bajek. Opanowują jednocześnie pojęcia matematyczne, przyrodnicze, plastyczne jak również rozwijają inne umiejętności.